Студентський філософський  науковий клуб
«ФЕНІКС»

В даному випадку, Фенікс – синонім слова «престиж» (алюзія до однойменного гарвардського студентського клубу, що вважається ледь не найпрестижнішим у світі). Спрямовано на зацікавлення студентів кафедри до вступу та активної роботи в клубі. До діяльності допускається всі студенти факультету та викладачі кафедри. 

Платформа:

            Для студентських різноманітних досліджень. Наприклад, в ході написання наукової роботи чи статті потрібно отримати деякі соціологічні данні. Клуб «Фенікс» допоможе вивести опитування, анкетування, чи іншу форму дослідження студентської молоді на загальноуніверситетський рівень. Таким чином зробивши процес дослідження простішим, а роботи – змістовнішими.

Організація:

  • Вивести на рівень постійної, щорічної організації конкурс «Літературний квест» (його перший та другий етапи).
  • Вивести на рівень постійної, щорічної організації конкурс «Історичний брейн-рин між факультетами» (в форматі «Що?Де?Коли?»)
  • Представлення ФОАІС на дебатному турнірі КНТЕУ (тобто приєднання дебатного відділу наукового сектору РСС ФОАІС до СФК «Фенікс»)

Проведення:

  • Круглі столи на різноманітні тематики з філософії, соціології та історії;
  • Відкриті лекції, лекції-дискусії від кафедри філософський та соціальних наук та різних запрошених гостей, в тому числі і членів клубу.

Проекти:

  • «Знаєм минуле – творим майбутнє»:

в рамках цього проекту організація історичного брейн-рингу, про який йшлось раніше;

лекції на історичні тематики, прив’язані до пам’ятних дат (спрямовані на популяризацію та доступність знань історії хронології, культури та літератури);

можливі екскурсії до різних видатних і пам’ятних місць в Києві та за його межами;

2) «Зустрічі-дискусії» в форматі «Судове засідання: історія проти …»;

3) «Філософія поглядів»;

4) Дебатні зустріччі над історичними явищами;

5) Бліц-дискусійні зустріччі.

«Зустрічі-дискусії» – це виступи, що будуть проводитись у форматі полемічних виступів, де учасники, а саме доповідачи, представлятимуть 2 різних погляди на підняту в даному випадку проблему, намагаючись довести свою правоту. Поки що звучить не ново, нагадує дебатний турнір… Але ця племіка проходитиме в форматі судового процесу, в якому будуть 4 головні особи:

-адвокат та прокурор, що доказуватимуть свою правоту, спираючись на факти;

-суддя, що виноситиме вирок, таким чином вибравши переможця в дуелі;

-звинувачена особа (в даному випадку це абстракція, оскільки судовий процес проходитиме навколо історичної особи, що вже давно відійшла у вічність);

Наприклад, ким насправді був Ернесто Че Гевара? Героєм-революціонером чи підлим бюрократом?

 

«Філософія поглядів» проект міні-лекцій. Вони присвячені розбиранню поглядів, новаторств, життєвого і творчого шляху видатних вчених-філософів. Тобто сенс проекту – розібрати філософію, спершу по періодизації, а цю саму періодизацію розібрати по найвидатнішим представникам та їх працям. Коротко, доступно і змістовно, а головне цікаво!

ПРОВЕДЕНІ ЗАХОДИ

КЕРІВНИЦТВО

Голова організації:

Лопуга Владислав, студент факультету обліку, аудиту та інформаційних систем

Науковий керівник :

Морозов Андрій Юрійович, професор кафедри філософських та соціальних наук, д. ф. н., професор