Судове засідання філософського клубу “Фенікс”

За ініціативи студентського наукового клубу філософів «Фенікс» в стінах КНТЕУ вперше була проведена імітація судового процесу в рамках проекту «Дебатна зустріч: історія проти…».

Зі вступним словом до слухачів звернувся науковий наставник організації доктор філософських наук, професор Андрій Юрійович Морозов, який налаштував команду на роботу та розповів про актуальні аспекти поглядів видатних вітчизняних вчених-філософів.

З передмови судове засідання розпочав голова наукового клубу Лопуга Владислав. Він зазначив, що критерії добра та зла оцінюються моральними нормами, яким з часом властиво змінюватись. Саме тому ця зустріч і мала місце в роздумах та полеміці, саме тому людство часто повертається до багатьох значущих персон і спорить про їх місце і значення в світовій історії.

В честь 130-річного ювілею з моменту народження першим підсудним в історії подібних зустрічей став лідер Третього рейху, єдиний політик, який виконав всі передвиборчі обіцянки Адольф Гітлер.

Суд присяжних, який складався із усіх студенів, що виявили бажання та мали змогу приєднатися, намагалися переконати 2 юридичних суб’єкти: захисник підсудного – Чернецький Богдан та його обвинувач – Верхотуров Арсеній.

Шляхом електронної демократії слухачі зробили свій вибір, який ви можете побачити на фотозвіті.

Також паралельно вони обрали і наступного підсудного. Найбільшу кількість голосів здобув Володимир Ленін, проте на засіданні клубу було вирішено приберегти цю персону на 22 квітня 2020 року – момент 150-річного ювілею з моменту народження, а підсудним обрати срібного призера голосування –  3-ього Президента незалежної України Віктора Андрійовича Ющенка.